Meteorologická stanice Maruška
Hostýnské vrchy

Hladící bod na Marušce

Šťastný návrat
     Na hradech a zámcích hážeme penízky do studní, ve městech do kašen. Pro štěstí, zdraví, šťastné návraty. Na Lysé hoře je zase "hladící bod" pro stejné přání od návštěvníků už notně vyleštěný.
     Když jsme sháněli "pořádný šutr", hladící bod a štítek s nápisem "pohlaď pro šťastný návrat", věřili jsme, že se něco takového může ujmout i u nás, na Marušce. A ejhle, ani ne za týden je hladící bod na Marušce docela slušně od hlazení vyleštěný.
     Poslední neděli v září jsem měl možnost asi hodinu odpoledne pobýt u meteostanice a nic nedělat, jen tak sedět a koukat na svět kolem. A světe div se, kolemjdoucí se zastavovali, přicházeli ke kameni, přečetli nápis, zasmáli se a - pohladili. Asi tak sedm lidí z deseti. Někteří se dokonce vraceli a pohladili ještě jednou - asi pro jistotu. Myslím, že si u toho opravdu v duchu přáli šťastný návrat.
     A proč právě šťastný návrat? Protože to znamená za týden, měsíc, rok nebo i deset let mít možnost a chuť opět navštívit Marušku. A tohle si přát znamená i ve zdraví a se štěstím prožít třeba těch dalších deset let, třeba i více. A to vůbec není málo. Tak proč to nezkusit, vždyť přání je otcem myšlenky a tedy i polovinou úspěchu. A každý svého štěstí strůjcem.
     Zastavte se - a pohlaďte. Třeba se vám i přání vyplní. Tak: "Šťastný návrat"

hladící bod

posezení

detail

Terezka

turisté

pohled 1

3 Dík
Ruda | | 12.06.2013, 16:17:40
Mám to štěstí,že na Marušku si zajdu několikrát do roka.A vždycky hladím a hladím.A doufám,že to nebylo naposled.
2 Gratulace
Vláďa | 10.10.2012, 19:50:43
Paráda, šikovní :-) :-)
1 Dobrý nápad
Slávek | 10.10.2012, 18:11:41
Hezké místo k zastavení, krásné výhledy po okolí a dobrý nápad. Super.

Upozornění: Provozovatel tohoto serveru, ani autor tohoto webu neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.

Přidání komentáře

Powered by SWEAL - Simple Web Engine for All Lubbers ;-) ver. 1.1