Meteorologická stanice Maruška
Hostýnské vrchy

Přidání dat na titulní stránce

Vzhledem k tomu, že se ozývaly hlasy žádající doplnit aktuální výstupy z meteostanice na titulní stránce o vlhkost vzduchu a maximální náraz větru, tak jsme tak učinili. Meteorologická stanice všechny veličiny měří nepřetržitě, zpracovává je a odesílá do centra každých deset minut, proto jsou výstupy z meteostanice v desetiminutových intervalech.
U rychlosti větru a směru větru je zobrazená hodnota průměrem za posledních deset minut a u maximálního nárazu větru je zobrazená hodnota nejvyšší dosaženou rychlosti větru za posledních deset minut. Hodnoty rychlosti větru jsou uvedeny v m/s, pro převod na km/h je nutno hodnotu vynásobit x3,6.

Věříme, že přidáním dat z výstupu meteostanice na titulní stránku v kombinaci s grafem výstupů a obrázky z web kamer získáte lepší a kvalitnější přehled o tom, jaké počasí zrovna na hřebeni panuje a pomůže vám to v rozhodování jestli se vydat na výlet na hřebeny nebo ne. Především v zimním období je potřeba dávat velký pozor na rychlost větru na hřebeni, protože silný vítr v kombinaci s teplotami pod bodem mrazu vás může nemile překvapit a způsobit velké problémy.

Upozornění: Provozovatel tohoto serveru, ani autor tohoto webu neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.

Přidání komentáře

Powered by SWEAL - Simple Web Engine for All Lubbers ;-) ver. 1.1