Meteorologická stanice Maruška
Hostýnské vrchy

Výlet členů České Meteorologické společnosti při pobočce Ostrava ke sněhoměrnému polštáři na Beneškách

V neděli 30. prosince 2012 se uskutečnila již tradiční předsilvestrovská vycházka ostravské pobočky České meteorologické společnosti.

Letošní, již deváté setkání, se tentokrát uskutečnilo na Soláni. V komorním počtu 10 účastníků jsme se v 10 hodin setkali před hotelem Čarták (vedle informačního centra Zvonice Soláň). Po krátkém uvítání a vypálení červa šli někteří účastníci lyžovat na nedaleký svah, někteří šli lyžaře povzbuzovat a zbytek vyrazil po hřebeni ke sněhoměrnému polštáři na Beneškách (místní část Pálenice, v usedlosti rodiny Křenků). Vycházka se odvíjela v poněkud "extrémnějším" duchu (oproti dřívějším ročníkům, mimo výlet na Pustevny v roce 2005). Cesta ze Soláně k polštáři byla dlouhá cca 4,5 km, celkem tedy 9 km. Na Beneškách jsme provedli kontrolní měření výšky sněhové pokrývky a její vodní hodnoty, vypili výborný čaj u Křenků a vyrazili zpět. Závěrečné společné zhodnocení roku se nám tentokráte poněkud vymklo, vzhledem k délce cesty. V průběhu dne jsme se rozdělili na 3 skupiny a potkali jsme se postupně u aut při odjezdu. Počasí nám mimořádně přálo. Byl i nějaký sníh, lehce mrzlo, svítilo slunce, moc nefoukalo, jen ta cesta na Benešky byla hodně zledovatělá.

                                                                                    Tajemník


 

foto1

foto2

foto3

foto4

foto5

foto6

foto7

foto8

foto9

Upozornění: Provozovatel tohoto serveru, ani autor tohoto webu neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.

Přidání komentáře

Powered by SWEAL - Simple Web Engine for All Lubbers ;-) ver. 1.1