Meteorologická stanice Maruška
Hostýnské vrchy

Předsilvestrovská vycházka ČMeS dne 30. prosince 2015 v Rožnově pod Radhoštěm, 12. ročník

Ve středu 30. prosince 2015 se uskutečnila tradiční, již dvanáctá, vycházka a předsilvestrovské setkání členů ostravské ČMeS, jejich přátel a rodinných příslušníků.

Sešli jsme se v 11 hodin v Rožnově pod Radhoštěm, na parkovišti nedaleko pokladny Valašského muzea v přírodě. Postupně se dostavilo neuvěřitelných 17 účastníků.

Nejdříve jsme navštívili krásnou a docela novou Jurkovičovu rozhlednu na Karlově kopci (467 m n.m.). Rozhledna vysoká 18 m byla dokončena v roce 2011 podle původního projektu z roku 1927. Vstupné činí 30,- Kč, pro děti, studenty a důchodce 15,- Kč.

V pozvolném tempu jsme se přesunuli k Valašskému muzeu, kde někteří z nás navštívili Dřevěné městečko. Cena vstupného 80,- Kč asi odpovídá navštívené lokalitě. Někteří účastníci navštívili i expozice nové centrální pokladny v objektu Sušák.

Na dvě hodiny odpoledne jsme měli objednané dva stoly v pivovarské restauraci. Objednávka stolů byla velmi prozíravá, protože kapacita restaurace není velká a zájem lidí obrovský. Společně jsme poobědvali, vypili nějaká piva, čaje nebo kofoly, popřáli si úspěšný Nový rok a rozjeli se domů.

Podle názorů všech účastníků se akce velmi vydařila, k čemuž přispělo relativně chladné, ale příjemně slunečné počasí.

Pavel Lipina

http://roznov.cz/zahajeni-sezony-jurkovicova-rozhledna/d-5612/p1=1038

http://www.vmp.cz/

http://roznovskepivo.cz/

1 Super :-)
Vláďa | 05.01.2016, 17:36:32
Paráda, škoda, že mi to nevyšlo... ;-)

 

Upozornění: Provozovatel tohoto serveru, ani autor tohoto webu neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.

 

Přidání komentáře

 

Powered by SWEAL - Simple Web Engine for All Lubbers ;-) ver. 1.1