Meteorologická stanice Maruška
Hostýnské vrchy

Meteorologická věž na Marušce je dokončena

Stavba meteorologické věže na Marušce v blízkosti meteorologické stanice byla dokončena v červenci 2014 a začala sloužit veřejnosti. Stavbu met. věže realizovala obec Hošťálková. Vzhledem k tomu, že věž má sloužit i k výchově a vzdělávání mládeže v oblasti meteorologie, je na samotném vrcholu věže umístěn anemometr - přístroj pro měření rychlosti a směru větru. Hodnoty o rychlosti větru změřené tímto přístrojem lze pozorovat přímo na přístroji umístěném na věži. ČHMÚ dodal zobrazovací panel, který je umístěn v horní části přízemí věže a na kterém nepřetržitě "běží" aktuální hodnoty o teplotě vzduchu, vlhkosti vzduchu, směru a rychlosti větru, slunečním svitu, tlaku vzduchu a množství srážek. Tyto hodnoty se stahují z meteorologické stanice na Marušce a jsou nepřetržitě aktualizovány. Návštěvníci věže tak mají za dobrého počasí krásné výhledy po okolí a k tomu ještě i aktuální informace o počasí na Marušce.

Zobrazovací panel ČHMÚ s hodnotami z meteorologické stanice na Marušce

Hotová věž v celé své kráse

Meteorologická stanice spolu s meteorologickou věží

 Tak už jen zbývá nové a krásné stavbě na Marušce popřát aby co nejdéle odolávala rozmarům počasí, vandalům a její návštěvníci aby měli vždy ideální počasí k výhledům po okolí.

8 Krása
Vladimír | 04.09.2014, 16:17:11
Zdravím,
dnes jsem navštívil krásnou novou věž na scooteru. Snad ji vandalové nebudou ničit, bylo by jí škoda.Krásný výhled!!
7 Díky.
Saša Nogol | 03.08.2014, 18:45:49
Milane, díky ti a když na tom trváš, tak i ostatním.... Ale nezbývá mi, než se ztotožnit s Pavlem Lipinou. Škoda, že lidí jako ty, není kolem více. Měj se fajn a dávej na sebe "majzla" !!!!

Zdraví S.
6 Bez komentáře
Jarda Chalupa | | 31.07.2014, 09:53:33
Milane, to pokřtění se nesmí opomenout. Ještě by to chtělo přístroj na měření rychlosti špuntu od šampáňa. I když si to moc nepřiznáváš, myslím, že hlavní myšlenka byla ze Tvé hlavy. Díky.
Jarda.
5 Gratulace
Věra Šeděnková | | 31.07.2014, 06:29:46
Milane, krááása. I já gratuluji k výsledku a těším se, že budu mít příležitost věž navštívit.
4 Poděkování
Milan | 31.07.2014, 05:49:39
Samozřejmě děkuji za blahopřání, ale to nepatří mně. Já osobně s věží nemám nic společného, jen jsem možná trošku při některých věcech pomohl.:-) Hlavní poděkování a blahopřání patří především OÚ v Hošťálkové, který celou stavbu realizoval a který je i vlastníkem věže. Poděkování patří i ČHMÚ za vybavení věže zobrazovacím panelem a poskytování aktuálních meteorologických dat z met. stanice na Marušce.
3 Blahopřání
Jkub Flám | | 30.07.2014, 22:56:45
Pane Čermáku, opravdu blahopřeji!!! Je to úžasné, spousta lidí jedoucích kolem zastaví a doslova se rozplývají nad krásou věž, ale také výhledem. Jsem velice šťastn, že se to podařilo, jenom ať Maruška vzkvétá! Jste borec! Mnoho dalších úspěchů!
2 blahopřání
Pavel Lipina | 30.07.2014, 22:20:52
Milane,
blahopřeji, že jsi zase hodně lidí dotlačil (a zaměstnal) k zajímavé akci s parádním výsledkem. Je to hodně vydařené.
Pavel
1 Paráda
Petr | | 30.07.2014, 19:28:29
Jedním slovem, paráda... Milane, měli bychom ji pokřtít... :-)

Upozornění: Provozovatel tohoto serveru, ani autor tohoto webu neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.

Přidání komentáře

Powered by SWEAL - Simple Web Engine for All Lubbers ;-) ver. 1.1