Meteorologická stanice Maruška
Hostýnské vrchy

Ostravská pobočka České Meteorologické společnosti na jižní Moravě

Ve dnech 12. a 13. října 2013 se uskutečnil zájezd členů, jejich rodinných příslušníků a přátel na jižní Moravu. V 11 hodin jsme měli začínat prohlídku profesionální meteorologické stanice v Dukovanech. Začali jsme s mírným zpožděním vzhledem ke dvěma objížďkám mezi Ivančicemi a Dukovany. Prohlídka meteozahrádky a stanice byla velmi zajímavá. Provedl nás vedoucí stanice, pan Myslivec a jeho žena nám připravila zcela nečekaně bohaté občerstvení.

Na doporučení pozorovatele ve službě jsme poobědvali v nedaleké vesnici Rouchovany. Jídlo bylo opravdu vynikající, porce veliké, ale čekání 50 minut v prázdné hospodě na hotová jídla nás nemile překvapilo.

V odpoledních hodinách jsme navštívili meteorologickou stanici v Kuchařovicích nedaleko Znojma. Stanice je nově opravená a vybavena Wind profilerem.

Ve večerních hodinách jsme se přesunuli do Dolních Dunajovic. Po ubytování v hotelu Praha jsme se přesunuli do rodinného sklípku. Prožili jsme velmi příjemný večer s výborným bílým i červeným vínem, meruňkovicí, vínovicí a mátovicí. Při guláši, studených mísách, koláčích a buchtách jsme ve společnosti hostitelů prožili příjemný večer a noc.

V neděli dopoledne jsme sklípek navštívili znovu za účelem nákupu vína domů. Zejména nás oslovilo výborné víno Pálava a také burčák. Plánovaný výlet po Pálavě nám zhatilo nepříznivé počasí. Myslím, že všech 14 účastníků našeho zájezdu prožilo příjemný víkend v dobré společnosti a příjemném prostředí jižní Moravy.

Jaderná elektrárna Dukovany

Meteorologická observatoř při jaderné elektrárně Dukovany

Meteorologická stanice Kuchařovice

Dolní Dunajovice

Upozornění: Provozovatel tohoto serveru, ani autor tohoto webu neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.

Přidání komentáře

Powered by SWEAL - Simple Web Engine for All Lubbers ;-) ver. 1.1