Meteorologická stanice Maruška
Hostýnské vrchy

Maruška povýšila na synoptickou meteorologickou stanici

Dne 1. září, 2015, deset let od zahájení provozu met. stanice, došlo na Marušce k současnému klimatologickému pozorování ještě k rozšíření meteorologických pozorování o zasílání zprávy SYNOP.  Na synoptických stanicích probíhá nejrozsáhlejší sběr různých meteorologických údajů, jejichž měření probíhá v hodinových intervalech. Data se každou hodinu posílaji elektronickou cestou do centra v Praze Komořanech. Ze zjištěných hodnot se v centru vytvářejí synoptické mapy aktuálního stavu počasí a z nich předpovědi vývoje počasí.

Aby bylo možno získávat data pro synoptická pozorování, bylo nutno stanici doplnit o další přístroje a výpočetní techniku. Tyto práce probíhaly od května až do 1. září 2015. Téhož dne v odpoledních hodinách začala met. stanice na Marušce kromě současného klimatologického pozorování ještě s pravidelným zasíláním zprávy SYNOP do centra. Výstupy ze synoptických meteorologických stanic v ČR jsou zde.

Výkopové práce pro uložení kabelů k novým přístrojům

 Montáž přístrojů

 Hotová synoptická stanice

 

1 Grafické zpracování skutečných teplot za uplynulá období
Fruněk Bohumír | | 05.11.2015, 07:20:30
Dobrý den.
Měl bych dotaz, zda můžete splnit moje přání - zaslání nějakého grafického zpracování skutečných teplot na vaší stanici naměřených za měsíc říjen-listopad 2015.
Za odpověď a případný telefonní kontakt předem děkuji. B. Fruněk

Upozornění: Provozovatel tohoto serveru, ani autor tohoto webu neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.

Přidání komentáře

 

Powered by SWEAL - Simple Web Engine for All Lubbers ;-) ver. 1.1