Meteorologická stanice Maruška
Hostýnské vrchy

Výlet na meteorologickou stanici Červená

Pracovníci met. stanice na Lysé hoře využili státního svátku 28. října k výletu a návštěvě kolegů na met. stanici Červená. Met. stanice Červená se nachází na okraji vojenského prostoru Libavá. Stanice byla vybudována v roce 1952 pro potřeby střelnice ve vojenském prostoru a měřila balistický vítr pro dělostřelectvo. V roce 1954 byla stanice předána Hydrometeorologickému ústavu a začleněna do civilní profesionální sítě. Hlavní náplní met. stanice Červená je synoptická a klimatologická měření a pozorování všech met. prvků. Kromě toho se na stanici vykonávají i další činnosti jako např. fotografování meteoritů, seismické měření, měření čistoty ovzduší a radiace v ovzduší.
Sraz všech účastníků výletu byl na vlakovém nádraží v Budišově nad Budišovkou, kde jsme při této příležitosti navštívili hornické muzeum břidlicových dolů. Zde jsme se dověděli o historii vzniku, rozvoje, ale i zániku těžby břidlice v okolí Budišova a o historii samotného města.

sraz v Budišově

Sraz na vlakovém nádraží v Budišově nad Budišovkou

společné foto

Ještě společné foto a vyrážíme

Muzeum

Návštěva muzea

met. stanice Červená

Cíl výletu - met. stanice Červená

Červená

Prohlídka met. stanice

stanice

Počasí nám přálo

foto

Ještě společné foto meteorologů z Lysé hory a Červené a rozchod domů

1 Vydařený výlet
Milan | 18.11.2010, 09:17:55
Hezký výlet se zajímavou exkurzí, díky Franto.

Upozornění: Provozovatel tohoto serveru, ani autor tohoto webu neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.

Přidání komentáře

Powered by SWEAL - Simple Web Engine for All Lubbers ;-) ver. 1.1